Baner Tesla

Szkolenie dla nauczycieli

DSC 2555 5 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się szkolenie dla nauczycieli w ramach realizowanego projektu „Rozwój kompetencji kluczowych ścieżką do sukcesu edukacji w 5-ciu LO w Słupsku”.

Celem szkolenia było poznanie narzędzi do pracy nauczyciela, wykorzystanie pracy na metaforze symbolu w nauczaniu oraz psychoedukacja w pracy nauczyciela. Uczestnicy szkolenie poznali sposoby rozwijania twórczego myślenia, które jest tworzeniem wielu różnych sposobów podejścia do problemu. Rozważanie najmniej oczywistych sposobów jego rozwiązania na równi z oczywistymi. Ważna jest chęć odkrywania odmiennych punktów widzenia, nawet wtedy, gdy jeden z nich wydaje się już prowadzić do rozwiązania.

DSC 2556   DSC 2557