Baner Tesla

Spotkanie o Esperanto

esperanto 05 „Jest tysiąc mów na świecie jak tysiąc myśli,
- w jedno drzewo je łączą – kto?
Esperantyści”
Jan Sztaudynger

Wspólny język to podstawa pokoju, przyjaźni i porozumienia – oto główna myśl przyświecająca spotkaniu uczniów klas I i II LO z p. Kazimierzem Krzyżakiem działaczem Polskiego Stowarzyszenia Europa-Demokracja-Esperanto z Gdyni.
Zachęcał on uczniów naszej szkoły do nauki tego uniwersalnego języka, dzieła urodzonego w Białymstoku i pracującego w Warszawie lekarza, dr Ludwika Zamenhofa. II LO mogłoby się stać centrum propagowania idei Doktora Esperanto i utrzymywania międzynarodowych kontaktów z esperantystami z całego świata. P. Kazimierz Krzyżak przedstawił najważniejsze formy działań społeczności esperantystycznej: zjazdów, wymian młodzieży, publikacji, w których młodzież ze Słupska mogłaby wziąć udział.
Mamy nadzieję, że esperanto stanie się kolejnym elementem pracy naszej szkoły i spotka się z zainteresowaniem uczniów z wielu słupskich szkół.

esperanto 02   esperanto 04

esperanto 01   esperanto 03