"Tęcza dla dużych"

teatr lalki 15 lutego klasy I B, I D i II D liceum oraz 16 lutego klasy II A i II B gimnazjum oraz I A liceum obejrzały spektakl pt. "Gaja" przygotowany przez aktorów Państwowego Teatru Lalki "Tęcza".

Gaja" to zbliżona do pantomimy opowieść o cyklu narodzin, umierania i odradzania się życia. To historia ziemi i ludzkości, początkiem sięgająca stworzenia świata, zamykająca się apokalipsą i proroczą wizją odrodzenia po niej. Na scenie na oczach widzów aktorzy modelują i przekształcają tkaniny i powstają różne obiekty i postacie, które za chwilę rozpadają się na nowe elementy. A wszystko to dzieje się na tle doskonale dobranej muzyki.

Po obejrzeniu spektaklu rodzą się pytania o to, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. Czy historia znowu zatoczy koło?

Polecamy ten spektakl wszystkim, którzy lubią dobrą sztukę..