Ogólnopolska Olimpiada Tematyczna „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Losy zolnierza

Najlepsi uczniowie - historycy ze Słupska i powiatu słupskiego zakwalifikowani do etapu rejonowego XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej im. majora Marka Gajewskiego - w czwartek 15 grudnia w Zespole Szkół Samorządowych w Kobylnicy rozwiązywali testy dotyczące „Losów żołnierza i dziejów oręża polskiego w latach 1768 – 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – Za Wolność Waszą I Naszą”.

II LO reprezentowała Anna Bagińska z klasy Ib. Z sukcesem rozwiązała trudny test wiedzy z dziedziny wojskowości historycznej i jako jedna z trójki uczniów z powiatu słupskiego, będzie uczestniczyć etapie okręgowym Olimpiady, który odbędzie się w Gdańsku 30 marca 2017 roku.