NA NARTACH W BORMIO

UCZNIOWIE II LO W SŁUPSKU
NA NARTACH W BORMIO 09-18.12.2016 r.

Po raz siódmy czterdziestu uczniów z II LO wraz osiemnastką z I LO oraz siódemką instruktorów wyruszyło w piątkowe popołudnie 09.12 na narty do Włoch.. Jechaliśmy tym razem przez Niemcy, Austrię i Szwajcarię. Wszyscy wypatrywaliśmy ośnieżonych szczytów. Niedaleko Bormio nasz kierowca chciał zrobić z naszego piętrusa kabriolet. Na szczęście próba się nie udała . Ewakuacja i z nieznacznym opóźnieniem dotarliśmy do celu. Pierwszego dnia podział na grupy i szusy po stokach w Santa Caterinie.

Jak zwykle przepiękna pogoda, plenery niesamowite, trasy narciarskie świetnie przygotowane, dużo lepsze niż w zeszłym roku. Najwyższa stacja była na wysokości 2880 m . Najdłuższa trasa ma 3,699 m . W następnych dniach jeździliśmy w Bormio pomiędzy 2000m a 3012m. Na tych wysokościach były dobrze przygotowane trasy. W dole Bormio skąpane w słońcu, bez śniegu. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Livigno. Wszyscy zasmakowali białego szaleństwa, jedenaście osób nauczyło się jeździć na nartach. Reszta ekipy pod opieką instruktorów podwyższyła swoje umiejętności. Mam nadzieję, że wszyscy są zadowoleni z tego wyjazdu – siedem dni słońca, a nasze koleżanki i koledzy z LO I świetnie się z nami bawili.

Ewa Grecka