Baner Tesla

Maturzyści z wizytą na UG

dsc 1015 24.09.2015 r. maturzyści z naszego liceum wybrali się na Uniwersytet Gdański celem poznania uczelni „od kuchni”. Zostaliśmy oprowadzeni po salach wykładowych i braliśmy udział w dwóch bardzo ciekawych wykładach. Jeden dotyczył kierunku jakim jest dziennikarstwo. Z pewnością osoby z klasy IIIc chłonęły wiedzę z tego wykładu, jak uczniowie klasy IIIb podczas wykładu z kryminalistyki – o entomologii. Udało nam się również porozmawiać chwilę z wykładowcami filozofii, którzy ogólnie opowiedzieli nam o tym bardzo ciekawym przedmiocie. Zobaczyliśmy również świetnie wyposażone radio „MORS” – studenckie radio Uniwersytetu Gdańskiego.
Wyjazd na uczelnię pomógł nam odpowiedzieć sobie na kilka pytań, między innymi: „Co po maturze?” i „Jaki kierunek wybrać?”.
Opiekunami podczas wyjazdu były p. Kinga Mileczarek i p. Monika Rutkowska

dsc 0992 dsc 1002