Baner Tesla

Kalendarium

1905 r. - w Słupsku przy ul.Friedrichstrasse rozpoczyna działalność szkoła - Gemeindeschule

1945 r. - w budynku szkoły rozpoczyna działalność Szkoła Podstawowa nr l

1949 r. - Szkoła Podstawowa nr l zostaje przeniesiona do budynku przy ulicy Buczka (dzisiaj Poznańska). I to jest początek naszej historii. Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci powołana zostaje 11 letnia Szkoła Ogólnokształcąca TPD. Pierwszym dyrektorem zostaje Wacław Pogorzelski

1950-1953 - funkcję dyrektora szkoły obejmuje Edward Sotkowski

1952r. - świadectwa dojrzałości otrzymują pierwsi absolwenci - 17 osób

1953-1971 - dyrektorem szkoły jest Bronisław Wilczewski

1965-1966 - szkole zostaje nadany status Liceum Ogólnokształcącego i imię Adama Mickiewicza. Szkoła Podstawowa przenosi się do budynku przy ulicy Małachowskiego (dzisiejsza S.P. nr 9)

4.III.1967 r. - liceum otrzymuje sztandar ufundowany przez Komitet Rodzicielski

1969 r. - 1 Zjazd Absolwentów Liceum

1971-1985 - funkcję dyrektora pełni Stanisław Kwarciak

1974 r. - II Zjazd Absolwentów

1977 r. - szkoła otrzymuje status Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, a w jej skład weszły:
- II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza
- Liceum Ogólnokształcące dla Pracujących Zaoczne
- Średnie Studium Zawodowe

1981 r. - oddano do użytku nowy obiekt sportowy z dwiema salami gimnastycznymi W szkole pojawiają się pierwsze klasy sprofilowane

1985 r. - dyrektorem zostaje Romuald Machaliński

1989 r. -III Zjazd Absolwentów

1994 r. - II LO im. A. Mickiewicza zostaje członkiem Stowarzyszenia Szkół Aktywnych. Od tego roku w szkole pojawiają się klasy prowadzone według programów autorskich

1999 r. - szkoła po raz pierwszy pojawia się w rankingach najlepszych liceów w kraju

1999 r. - IV Zjazd Absolwentów i obchody uroczystości 50-lecia szkoły.

2002 r. - dyrektorem szkoły (po raz pierwszy w historii) zostaje kobieta - Lucyna Markiewicz.