Baner Tesla

V KONKURS MATEMATYCZNY SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH "KOMAT"

KOMAT LOGO

V KONKURSU MATEMATYCZNEGO SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
"KOMAT"
O PUCHAR DYREKTORA
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W SŁUPSKU

1. Organizatorzy
    Organizatorem konkursu jest II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku.
  2. Skład Komisji Konkursu Matematycznego
    W skład Komisji Konkursu wchodzą:
    • dr Aneta Mikucka – przewodnicząca
    • mgr Małgorzata Szwajkowska
    • mgr Krzysztof Reszka
  3. Cele konkursu
    1. Doskonalenie i popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół gimnazjalnych,
    2. Mobilizowanie uczniów do samodzielnej i systematycznej pracy,
    3. Podnoszenie poziomu umiejętności stosowania wiedzy matematycznej,
    4. Motywowanie do nauki uczniów matematycznie uzdolnionych,
    5. Motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.
  4. Uczestnicy
    Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas III gimnazjum, a także uzdolnionych uczniów klas I i II gimnazjum.
  5. Zakres wymaganej wiedzy i umiejętności
    Tematyka zadań konkursowych obejmuje podstawę programową z matematyki w gimnazjum.
  6. Miejsce i termin przeprowadzenia konkursu
    II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza ul. Mickiewicza 32, Słupsk,
    dnia 28 kwietnia 2016 r., godz. 12.30 .
  7. Organizacja konkursu
    1. Zainteresowane uczestnictwem w konkursie szkoły, proszone są o wysłanie pocztą elektroniczną karty zgłoszenia na adres koordynatora konkursu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 20 kwietnia 2016r. W temacie proszę wpisać „Zgłoszenie KOMAT”
      • Karta zgłoszenia w załączniku.
      • Szkoła typuje max. 3 uczestników ze szkoły, (w przypadku większej liczby chętnych uczniów prosimy o kontakt z koordynatorem).
    2. Uczniowie, których nazwiska zostały podane w mailu potwierdzającym uczestnictwo zgłaszają się wraz z opiekunami dnia 28 kwietnia 2015r. o godz. 12.15 w budynku II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku, ul. Mickiewicza 32 w punkcie rejestracji (parter budynku).
    3. Uczniowie powinni mieć przy sobie ważną legitymację szkolną, przybory matematyczne i przybory do pisania.
    4. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej II LO w Słupsku www.lo2.slupsk.pl do dnia 8 czerwca 2016 r.
    5. Nagrodzeni uczniowie zostaną powiadomieni o wyniku konkursu i terminie wręczenia nagród.
    6. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, w tym m. in.
      • Zwycięzca Konkursu otrzymuje Puchar Dyrektora II LO w Słupsku
      • Laureaci ( miejsca 1 – 5) otrzymują Indeksy Ucznia II LO w Słupsku.
  8. Regulamin części konkursowej
    1. Uczniowie samodzielnie rozwiązują 10 zadań otwartych.
    2. Niektóre zadania mogą mieć charakter łamigłówek matematycznych.
    3. Czas pracy z zestawem zadań konkursowych – 90 minut.
    4. Prace są kodowane.
    5. Każdy z uczestników konkursu poza arkuszem z zadaniami otrzymuje kartki na zapisanie rozwiązań i brudnopis.
    6. Uczniowie nie mogą używać korektorów i kalkulatorów.
    7. Całkowicie poprawne rozwiązanie zadań uwzględniające inny tok rozumowania niż podane w kryteriach rozwiązania jest oceniane max. liczbą punktów.
    8. Jeśli w rozwiązaniu uczeń popełnił i konsekwentnie używał błędnego wyniku do dalszych obliczeń, ale wykonane przez ucznia czynności są zgodne lub równoważne z tymi, które należałoby wykonać przy rozwiązaniu bezbłędnym, to za niepoprawnie wykonaną czynność nie przyznajemy punktów, natomiast pozostałą część zadania punktujemy tak jakby błąd nie wystąpił.
    9. Nie będą przyznawane punkty, jeśli uczeń zastosuje błędną metodę.
    10. Punkty będą przyznawane tylko za czynności objęte schematem punktowania.
    11. O przyznaniu odpowiedniej liczby punktów (w wątpliwych przypadkach) decyduje przewodniczący konkursu.
  9. Przepisy końcow
    1. Uczniowie oraz ich opiekunowie w momencie zgłoszenia wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów konkursu.
    2. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne.

Pliki do pobrania: