Stypendia

Regulamin Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży

Regulamin udzielania pomocy w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego w formacie PDF do pobrania TUTAJ

Program Stypendiów Pomostowych

w roku akademickim 2017/18
(dla tegorocznych maturzystów)

Uprzejmie informujemy, że rozpoczęła się rekrutacja do XV edycji „Programu Stypendiów Pomostowych” na rok akademicki 2016/2017 realizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości (FEP) wspólnie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności (PAFW), Narodowym Bankiem Polskim (NBP), Fundacją BGK oraz innymi instytucjami, które przystępują do realizacji Programu przy wsparciu organizacyjnym Agencji Nieruchomości Rolnych.

Program polega na finansowaniu stypendiów studentom pierwszego roku dziennych studiów magisterskich, realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym w polskich państwowych uczelniach mających uprawnienia magisterskie. Nabór kandydatów przeprowadzany jest wg zasad określonych w „Regulaminie przyznawania i przekazywania stypendiów pomostowych dla studentów w roku akademickim 2016/2017”. O stypendium mogą się ubiegać tegoroczni maturzyści, którzy ukończyli szkołę ponadgimnazjalną w 2016r. oraz spełniają warunki określone w regulaminie dostępnym na stronie: www.stypendia-pomostowe.pl

Wybitna Malwina!

Gasyna1 Malwina Gasyna z klasy 3 c – humanistycznej odebrała w Gdańsku stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce – średnia 5,6 oraz polonistyczne osiągnięcia. Malwina jest finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”, a także finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego „Z ortografią na co dzień”.

Opiekun: Kinga Mielczarek

Malwina Gasyna stypendystka Prezesa Gasyna2

Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego

19 października 2015 r. na uroczystej konferencji Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego wręczył najzdolniejszym uczniom naszego regionu Stypendia oraz Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego.
Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie i absolwenci II Liceum. Uczniowie oprócz bardzo dobrych wyników w nauce zdobywali również tytuły laureatów bądź finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.
Listy gratulacyjne otrzymali: Sylwia Skocelas, Michał Ratajczak i Monika Leończyk.
Serdecznie gratulujemy stypendystom i rodzicom. Życzymy dalszych sukcesów.

STYPENDYŚCI

Ministra Edukacji Narodowej

16 października br. o godz. 12.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie odbędzie się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Ministra Edukacji Narodowej.
W uroczystej gali weźmie udział Pani Minister Joanna Kluzik-Rostkowska.

II Liceum reprezentować będą:

• Leończyk Monika
  • Lubański Jakub Jan