II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza



Baner Tesla

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Stypendia

DOTYCHCZASOWE SUKCESY STYPENDIALNE NASZYCH UCZNIÓW

RODZAJE STYPENDIÓW ILOŚĆ PRZYZNANYCH STYPENDIÓW

2006/
2007 r.

2007/
2008 r.

2008/
2009 r.

2009/
2010 r.

2010/
2011 r.

2011/
2012 r.

2012/
2013 r.

2013/
2014 r.

2014/
2015 r.
2015/
2016 r.
LO Gim LO Gim LO Gim LO Gim LO Gim LO Gim LO Gim LO Gim LO Gim LO
Gim
Stypendium Dyrektora Szkoły 38 14 57 23 168 85 138 78 52 17 50 26 47 33 101 86 50 35 109 74
Stypendium Prezydenta Miasta Słupska     12   12 2 19 5 14 3 21 10 14 8 14 8 5 9 5
7
Stypendium Prezesa Rady Ministrów     1   1   1   1   1   1   1   1   1

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej 2   2   1   2   5   7   8   8   6   6
1
Stypendium Marszałka
Województwa Pomorskiego
    9   14 2 20 7 12 1 11 2 8 5 8 5 6 3 3

Pomorskie-dobry kurs na edukację.
Program Pomocy stypendialnej dla uczniów
szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa
pomorskiego – Urząd Marszałkowski
3   2   6 2 5   2 1 4              

Program stypendialny "Przekaz ku przyszłości"                     2              

Orlen Dar Serca             1                      

Start2Star     1   1   1   1                  

Fundusz Stypendialny NSZZ SOLIDARNOSC     2                              

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci     6   3   2 1 5   7         5   1
1
Stypendium socjalne     3 14 12 25 6 10 3 4 3 10 2 20 2 20 1 21 1 28
Zachodniopomorskie Talenty                 2   1       14 9    

Zdolni z Pomorza                 11 8 14 9            

Stypendia przyznane przez Wójta Gminy                     2       1   1   1
Razem 43 14 95 37 218 116 195 101 108 34 123 57 80 66 148 133 70 69 15
8

Program stypendialny PASJOPOLIS

pasjopolis PASJOPOLIS to projekt dla licealistów, którzy przede wszystkim chcą rozwijać swoje pasje. O wsparcie mogą ubiegać się wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (w tym: liceów ogólnokształcących i profilowanych, techników, szkół artystycznych i zawodowych) uczących się na terenie wybranych miast. Program stypendialny przygotowany przez Fundację Platon oraz firmę Apator SA skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Toruniu, Poznaniu, Tczewie, Zielonej Górze, Słupsku oraz Łodzi.

 

PASJOPOLIS KATALOG 2016

Stypendia Prezydenta Miasta Słupska

logo slupskStypendia Prezydenta Miasta Słupska

za wyniki w nauce oraz osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2015/2016

zostały przyznane.

Najzdolniejsi uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr2 w Słupsku, jednocześnie najliczniejsza grupa ze Słupska została nagrodzona za osiągnięcia i wyniki w nauce za pracę w roku szkolnym 2015/16.

Tegoroczni Stypendyści zostali wyłonieni spośród 62 kandydatów szkół słupskich.

Na uroczystości wręczenia stypendiów, która odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Słupsku (sala 212) 6 października 2016 r. o godz. 13:00 nagrodzonych zostanie: 11 uczniów Gimnazjum i 4 Liceum:

 II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi:

  1. Flakowicz Marta,
  2. Parol Adam,
  3. Skocelas Sylwia,
  4. Surgot Daniel.

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3:

  1. Borecka Oliwia,
  2. Dąbrowska Anna,
  3. Grochulska Julia,
  4. Grunwald Justyna,
  5. Janczylik Katarzyna,
  6. Kalinowska Julia,
  7. Krysiak Michalina,
  8. Radziuk Stefan,
  9. Sapkowski Maksymilian,
  10. Świechowska Julia,
  11. Żuralska Anna

Serdecznie gratulujemy stypendystom, ich rodzicom i opiekunom naukowym.

*/