ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

sekretariat@lo2.slupsk.pl

“Micek i przyjaciele” grają razem z fundacją WOŚP!

wospW niedzielę 12 stycznia 2020 roku wolontariusze z klubu " Micek i przyjaciele " uczestniczyli w kweście zorganizowanej w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym roku zbierając pieniądze dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Już miesiąc przed finałem (18 grudnia 2019 roku) klasa 1c współpracując z naszym klubem zorganizowała Targ Dobroczynny w II LO, z którego dochód (1561 zł i 83 gr) został przekazany na akcję. Podobne wydarzenia odbywały się także przez cały tydzień poprzedzający Finał.

Podczas Finału, nasi wolontariusze zaopatrzeni w identyfikatory, puszki, gadżety oraz ze wsparciem uczniów Szkoły Policji w Słupsku, ruszyli w przydzielone im rejony miasta. Choć pogoda nie dopisywała uśmiechy z twarzy nie znikały. Wszytko to za sprawą życzliwych ludzi, którzy chętnie wspierali zbiórkę oraz dzięki pomocy wielu  kawiarni oraz restauracji,  gdzie wolontariusze mogli się ogrzać przy ciepłym posiłku lub napoju. Cześć wolontariuszy wróciła do swoich domów po godzinie 16,  jednak niektórzy zostali do końca Finału, aby dalej kwestować.

Łącznie nasi wolontariusze zebrali ponad 14 tys. złotych.

Lista wolontariuszy z Finału WOŚP:

• Julia Giers 1a
  • Oliwia Mutka 1b
  • Martyna Jaremirska 1b
  • Łukasz Bartyzel 1c
  • Adrianna Szmigiero 1c
  • Aleksandra Klimczak 1d
  • Gabrysia Hołowiej 1e
  • Wiktoria Piotrowska 1f
  • Martyna Najmrocka 1f
  • Agata Śliwowska 1f
  • Lena Motowidło 1f