Baner Tesla

COMENIUS – spotkanie projektowe w Turcji

W dniach 25 kwietnia – 2 maja odbyło się kolejne międzynarodowe spotkanie projektowe w ramach programu Uczenie się przez całe życie - Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół Comenius. Tym razem miejscem spotkania była pięknie położona, na styku dwóch kontynentów, stolica Turcji – Stambuł.

Celem spotkania krajów partnerskich (Polska, Niemcy, Słowacja, Czechy, Bułgaria, Rumunia, Włochy, Grecja, Turcja) była ewaluacja dotychczasowych działań w ramach wspólnego projektu pt. Let’s fight obesity – it’s not our destiny! Jednym z zadań było przedstawienie przez wszystkie kraje wypracowanych przez nie tzw. „produktów” projektu, czyli np. prezentacji multimedialnych, filmów, broszur. Znalazł się również czas na poznanie kultury goszczącego nas kraju.

W spotkaniu projektowym wzięli udział dyrektorzy poszczególnych szkół biorących udział w projekcie (naszą szkołę reprezentował p. Mariusz Domański), szkolni koordynatorzy projektu (Beata Szlom) oraz nauczyciele zaangażowani w projekt (Irina Lach).