Baner Tesla

KOLEJNA WYMIANA W RAMACH PROGRAMU COMENIUS!

Tym razem zawitaliśmy do Stuttgartu w Niemczech – w ciągu kilku dni tj. od 23-29 listopada aktywnie uczestniczyliśmy w życiu szkoły Kaufmännische Schule Stuttgart Süd. Wraz z uczniami z Włoch poznawaliśmy uroki miasta i okolic, na każdym kroku doskonaląc język angielski. Mieszkając w domach u naszych niemieckich kolegów i koleżanek mieliśmy okazję bliżej poznać kulturę i obyczaje ich kraju. Podczas pobytu zwiedziliśmy m.in. nowoczesne Muzeum Mercedes – Benz, największy w Niemczech pałac barokowy – Ludwigsburg oraz poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt podczas otwarcia Weihnachtsmarktu.

„Let’s fight obesity – it’s not our destiny!” zobowiązuje, dlatego aby zademonstrować naszą walkę z otyłością wzięliśmy udział w zajęciach zumby, zdrowym lunchu przygotowanym przez uczniów szkoły oraz zaprezentowaliśmy nasze działania związane z tematyką projektu.
Wymiana nie byłaby wymianą, gdybyśmy nie dokonali wymiany doświadczeń, myśli czy spostrzeżeń dotyczących działań w ramach programu Uczenie się przez całe życie - Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół Comenius.

Opiekunami tej wymiany, w której wzięła udział piątka uczniów z naszej szkoły, były p. Beata Szlom oraz p. Irina Lach