HOT-INFO

sekretariat@lo2.slupsk.pl

II LO w Słupsku w gronie najlepszych szkół Pomorza

Dyplom perspektywy

II LO w Słupsku  znalazło się wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i otrzymała tytuł „Złotej Szkoły 2019”. Z tej okazji grupa uczniów wraz wicedyrektorem szkoły Panem Warcisławem Machurą i  Panią Dorotą Kłos udała się na Politechnikę Gdańską, w budynku której odbyło się rozdanie dyplomów i nagród dla najlepszych placówek ponadgimnazjalnych w województwie pomorskim.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione według trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym. Nasza szkoła znalazła się w gronie 10. najlepszych szkół Pomorza. Z tej okazji Rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr. hab. inż. Jacek Namieśnik oraz Prezes Zarządu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Pan Waldemar Siwiński wręczyli przedstawcielom wyróżnionych szkół pamiątkowy dyplom oraz rycinę przedstawiającą Politechnikę Gdańską.

Dodatkowo uczniowie mieli okazję podziwiać piękny budynek Politechniki Gdańskiej oraz zapoznać się z ofertą trójmiejskich uczelni na przyszły rok akademicki.

Wiktoria Furmanek kl. IIIb