ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

Licealiści maluchom. Czytam, więc nigdy się nie nudzę.

22.03.2019 r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Licealiści maluchom. Czytam, więc nigdy się nie nudzę”, której koordynatorkami były pani Ewa Siwiec i  pani Małgorzata Zamorska - Hyła.

Tego dnia druga klasa ze Szkoły Podstawowej nr 6 odwiedziła naszą szkołę ze swoim opiekunem panią Iwoną Nowocińską.

Przy wejściu licealiści przywitali maluchy lizakami. Po zdjęciu kurteczek i rozgoszczeniu się, drugoklasiści zostali powitani przez Dyrektora Mariusza Domańskiego, który przekazał gościom wiele ciepłych słów. We wspaniałej atmosferze uczniowie  wysłuchali przygód piratów, opowiedzieli o swoich ulubionych bohaterach książek oraz malowali swoje ulubione postacie książkowe. Po wyczerpujących zajęciach dzieci schrupały małe co nieco, czyli ciasteczka i sok bananowy. Po nabraniu sił do kolejnych działań, udali się do strefy gier i zabaw, gdzie starsi koledzy przygotowali dla nich wiele atrakcji. To właśnie tam szkraby bawiły się i grały w przeróżne gry pod czujnym okiem naszych licealistów. Nie zabrakło takich gier jak twister czy scrabble. Na koniec, po powrocie do biblioteki, dzieci zostały obdarowane książkami, które trafią do ich szkolnej biblioteki. I tym akcentem zakończył się dzień pełen pozytywnych emocji, w którym nie zabrakło śmiechów i dobrej zabawy. Na pożegnanie dzieci serdecznie podziękowały starszym koleżankom i kolegom i obiecały, że bardzo chętnie tu wrócą na kolejne przygody z książką.

FOTOGALERIA

 

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień