70lecie nowe

zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

Digital Youth Forum!

Digita 23.05.2019 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Digital Youth Forum!

W tym roku uczniowie II Liceum będą mieli możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu oglądając transmisję ze spotkań na żywo.

DYF to konferencja i warsztaty dla młodzieży poświęcone kreatywnemu i bezpiecznemu wykorzystywaniu nowych technologii. W takcie wydarzenia uczniowie będą mieli okazję wysłuchać osób, które w sposób wyjątkowy potrafią wykorzystać zasoby technologii XXI wieku, a nawet wybiegać do przodu swoimi wybitnymi pomysłami.

23 maja w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się konferencja Digital Youth Forum dla ponad 420 młodych ludzi. Podczas trzech 90-minutowych sesji młodzi i dorośli twórcy treści, aktywiści, innowatorzy oraz artyści, podzielą się swoimi historiami, wiedzą, pasjami i zainspirują do działania.

Mnóstwo inspirujących materiałów o zawodach przyszłości, niesamowitych pomysłach i wynalazkach, ścieżkach kariery i wielu innych znajdziecie na stronie organizatora wydarzenia https://digitalyouth.pl/

Film z ubiegłorocznego spotkania na Forum

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Saferinternet.pl

sil

Impreza objęta jest patronatem strategicznym: Fundacja Orange, Google i Facebook,

Patronami honorowymi są Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Obywatelskich, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa, Polski Komitet Narodowy do Spraw Unesco.

Zapraszamy serdecznie już w czwartek!

Koordynator

Justyna Szczypek