II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

HARRY POTTER I AULA TAJEMNIC

IMG 0500 W ubiegły wtorek, 29.11 aula naszej szkoły zamieniła się w miejsce rodem z Hogwartu. Do młodych czarodziejek i czarodziejów (uczniowie klasy 1d LO) dołączyli nowi adepci czarów i magii (uczniowie klas 2b i 2f ze SP nr 5). Mieszkańcy domów Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw i Hufflepuff przeczytali swoim młodszym kolegom obszerne fragmenty książek opowiadających o przygodach bohatera znanego i lubianego – Harry’ego Pottera. Nim jednak wszystko się zaczęło… w auli pojawił się Sami Wiecie Kto…

Na sam koniec licealiści przygotowali dla młodszych koleżanek i kolegów niespodziankę – zabawę w języku angielskim „Amazing Animals Hide&Seek”, w której na podstawie opisu należało na przedstawionych slajdach odnaleźć ukryte zwierzątko.

Opiekunem przedsięwzięcia była p.prof.Maria Rządkowska

 

 

IMG 0505   IMG 0507

IMG 0514   IMG 0521

*/