II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Mikołajkowy kiermasz ciastek i tostów

6. grudnia od rana pod „Mickiem” odbywał się Mikołajowy kiermasz ciast, ciastek i tostów oraz ozdób świątecznych. Organizatorami tego przedsięwzięcia były dwie klasy – IA gimnazjum i IA liceum.

Zbieraliśmy pieniądze szczytne cele – gimnazjaliści na rzecz Słupskiego Schroniska dla Zwierząt, a my (czyli IA LO) na paczki dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Nr 3 w Słupsku.

Nasza wspólna impreza cieszyła się dużym powodzeniem.

Dodatkowo zorganizowaliśmy Mikołajkowy Konkurs.Trzeba było ubrać się na czerwono. Każdy, kto miał chociaż 50% czerwonej garderoby - lub czapkę Mikołaja i czerwony szalik – był zwolniony tego dnia z odpowiedzi. Dodatkowo najciekawszy strój będzie nagrodzony. Nasze koleżanki robiły zdjęcia wszystkim klasom i wybiorą na ich podstawie osobę najciekawiej ubraną, która otrzyma nagrodę.

 Dziękujemy wszystkim, którzy kupowali nasze przysmaki a także tym, którzy byli ubrani na czerwono. Cieszymy się, że do zabawy przyłączyli się również niektórzy nauczyciele.

Zapraszamy do zabawy za rok.

Klasa I A

FOTOGALERIA

 

*/