II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

W słupskim „Mickiewiczu” napisaliśmy ponad 1500 listów!

list 02

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku Maraton Pisania Listów odbył się po raz siedemnasty; w naszej szkole po raz pierwszy – w dniach 7-9 grudnia.

Od 1961 roku, gdy powstało Amnesty International, listy są jej najważniejszym orężem w walce o prawa człowieka. Co roku, po Maratonie, Amnesty International otrzymuje tzw. Dobre Wiadomości – informacje o pozytywnym rozwoju wydarzeń, uwolnieniu osadzonych, udzieleniu pomocy medycznej lub przeprowadzeniu sprawiedliwego procesu sądowego. Maraton Pisania Listów to dla naszych uczniów istotna lekcja empatii, tolerancji, solidarności oraz demokracji. Młodzi ludzie poznali problemy współczesnego świata, a także, co ważniejsze, nabrali przekonania, że mogą mieć realny wpływ na poprawę życia ludzi nawet w najdalszych zakątkach globu.

 

Uczestniczki i uczestnicy maratonu w naszej szkole najchętniej pisali listy i podpisywali petycje w sprawie prof. uniwersytetu Ilhama Tohti (Chiny) – skazanego na karę dożywotniego więzienia za walkę z dyskryminacją, dziennikarza z Egiptu o pseudonimie Shawkan za rzetelne wykonywanie swojej pracy, skazanej za działalność polityczną i torturowaną w więzieniu Zeynab Jalalian (Iran), czy wspierając walkę o ocalenie ziemi przodków rdzennej społeczności Peace River (Kanada).

Uczniowie klasy 1dLO wraz z wychowawcą serdecznie dziękują za wsparcie i udział w Maratonie wszystkim uczniom szkoły, ich rodzinom i znajomym, nauczycielom i pracownikom szkoły, a także wszystkim mieszkańcom Słupska. Wiemy, że im więcej osób zostanie zaproszonych do wspólnego pisania listów, tym większa szansa, że uda się poprawić los danego bohatera lub bohaterki i w ten sposób skutecznie walczyć o prawa człowieka.

list 01   list 03

list 04   list 05

list 08   list 10

list 06   list 07   list 09

*/