II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

DZIEŃ RADOŚCI - WYNIKI GŁOSOWANIA!

13 stycznia 2017r obchodziliśmy Dzień Radości. Większość klas ZSO wzięło udział w zabawie zainicjowanej przez Samorząd Uczniowski i przebrało się w samodzielnie wybranym stylu. Uczniowie wyrażali radość: zakończyliśmy pierwsze półrocze nauki, nazajutrz zaczynały się ferie, mamy karnawał. Ale były również klasy, które manifestowały smutek: niedługo matura, koniec szkoły, czas życiowych wyborów. 

Grono Pedagogiczne zadecydowało:
I miejsce: klasa II d LO (Hipisi)
II miejsce: klasa I a LO (Lata dwudzieste)
III miejsce: klasa II a LO (Piżama party)
IV miejsce: klasa I a GIM (Postacie z bajek).

Gratulujemy pomysłowości, zaangażowania i odwagi! 

*/