ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

Koncert z okazji Dnia Niepodległości

white red 2917148 64010 listopada odbył się w naszej szkole niecodzienny koncert. Z okazji Dnia Niepodległości w auli wystąpili przedstawicieli wszystkich klas liceum i gimnazjum. Oczywiście nie zabrakło, głównego bohatera spotkania, naszego chóru "Fantazja", pod kierunkiem Pani L. Zdolińskiej. Uczestnicy wspólnie wykonali najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne i żołnierskie. Z zapałem zaśpiewali "Rotę", "O mój rozmarynie", "Marsz Pierwszej Brygady", ale także mniej znaną "Wojenko, wojenko". Zapoznali się także z informacjami o każdej z pieśni. Wielu uczestnikom uroczystości, początkowo zaskoczonym taką niecodzienną formą uczenia Dnia Niepodległości, pomysł przypadł do gustu. W związku z tym pojawił się pomysł, aby spotkać się na takim koncercie z okazji Święta 3 Maja. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Po raz drugi, tego samego dnia polskie pieśni patriotyczne i żołnierskie zabrzmiały w murach naszej szkoły, w czasie otwartego koncertu dla wszystkich, o godzinie 16.00. Publiczność dopisała. W auli jako uczestnicy wystąpili rodzice i dziadkowie naszych uczniów,oraz ci uczniowie, którzy zachęceni opowieściami kolegów, postanowili spróbować swoich sił w przedstawieniu swoich zdolności wokalnych. Jak zwykle świetnie zaprezentował się nasz szkolny chór "Fantazja". Nie zabrakło także informacji o samych, śpiewanych wspólnie, utworach. Wszyscy wykonawcy zasłużyli na gromkie oklaski, które rozległy się na zakończenie koncertu.

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień