foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Koncert z okazji Dnia Niepodległości

white red 2917148 64010 listopada odbył się w naszej szkole niecodzienny koncert. Z okazji Dnia Niepodległości w auli wystąpili przedstawicieli wszystkich klas liceum i gimnazjum. Oczywiście nie zabrakło, głównego bohatera spotkania, naszego chóru "Fantazja", pod kierunkiem Pani L. Zdolińskiej. Uczestnicy wspólnie wykonali najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne i żołnierskie. Z zapałem zaśpiewali "Rotę", "O mój rozmarynie", "Marsz Pierwszej Brygady", ale także mniej znaną "Wojenko, wojenko". Zapoznali się także z informacjami o każdej z pieśni. Wielu uczestnikom uroczystości, początkowo zaskoczonym taką niecodzienną formą uczenia Dnia Niepodległości, pomysł przypadł do gustu. W związku z tym pojawił się pomysł, aby spotkać się na takim koncercie z okazji Święta 3 Maja. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Po raz drugi, tego samego dnia polskie pieśni patriotyczne i żołnierskie zabrzmiały w murach naszej szkoły, w czasie otwartego koncertu dla wszystkich, o godzinie 16.00. Publiczność dopisała. W auli jako uczestnicy wystąpili rodzice i dziadkowie naszych uczniów,oraz ci uczniowie, którzy zachęceni opowieściami kolegów, postanowili spróbować swoich sił w przedstawieniu swoich zdolności wokalnych. Jak zwykle świetnie zaprezentował się nasz szkolny chór "Fantazja". Nie zabrakło także informacji o samych, śpiewanych wspólnie, utworach. Wszyscy wykonawcy zasłużyli na gromkie oklaski, które rozległy się na zakończenie koncertu.