foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

AUDYCJE MUZYCZNE

audycje muzyczne 01 11 stycznia w auli naszej szkoły odbył się wyjątkowy koncert, zorganizowany w ramach cyklu AUDYCJE MUZYCZNE. Klasy gimnazjalne miały okazję wysłuchać dzieł znanych kompozytorów w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I.J.Paderewskiego w Słupsku. Zaśpiewali dla nas Natalia Adamkiewicz, Ringo Todorowić i uczeń naszego LO - Dominik Kwiatkowski. Co ciekawe, śpiewacy zaprezentowali różne style wokalne, zróżnicowane pod względem barwy głosu i gatunku muzyki.

Artystów przygotowała i zapowiadała doktor sztuki muzycznej w dziedzinie wokalistyki - pani Magdalena Witczak znana m.in. z roli Matki Przełożonej w musicalu "Dźwięki Muzyki" (https://www.youtube.com/watch?v=7gNijYbFgc8). Sopranistka posiada nagrania radiowe, płytowe i telewizyjne. Swoją wiedzę wykorzystuje również w pracy pedagogicznej – prowadząc klasę śpiewu solowego m.in w słupskiej szkole muzycznej.

 

Występy naszych artystów uświetnił swoim akompaniamentem Przemysław Sysojew - Osiński grający z ogromną wirtuozerią - pianista, pedagog słupskiej szkoły muzycznej, znany również z występów z kabaretem DKD.

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem wspaniałego występu naszych gości i czekamy na kolejne spotkanie z muzyką!

Emilia Semeniuk

audycje muzyczne 02   audycje muzyczne 03

audycje muzyczne 04   audycje muzyczne 05

audycje muzyczne 06   audycje muzyczne 07

audycje muzyczne 08   audycje muzyczne 09