zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

AUDYCJE MUZYCZNE

audycje muzyczne 01 11 stycznia w auli naszej szkoły odbył się wyjątkowy koncert, zorganizowany w ramach cyklu AUDYCJE MUZYCZNE. Klasy gimnazjalne miały okazję wysłuchać dzieł znanych kompozytorów w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I.J.Paderewskiego w Słupsku. Zaśpiewali dla nas Natalia Adamkiewicz, Ringo Todorowić i uczeń naszego LO - Dominik Kwiatkowski. Co ciekawe, śpiewacy zaprezentowali różne style wokalne, zróżnicowane pod względem barwy głosu i gatunku muzyki.

Artystów przygotowała i zapowiadała doktor sztuki muzycznej w dziedzinie wokalistyki - pani Magdalena Witczak znana m.in. z roli Matki Przełożonej w musicalu "Dźwięki Muzyki" (https://www.youtube.com/watch?v=7gNijYbFgc8). Sopranistka posiada nagrania radiowe, płytowe i telewizyjne. Swoją wiedzę wykorzystuje również w pracy pedagogicznej – prowadząc klasę śpiewu solowego m.in w słupskiej szkole muzycznej.

Występy naszych artystów uświetnił swoim akompaniamentem Przemysław Sysojew - Osiński grający z ogromną wirtuozerią - pianista, pedagog słupskiej szkoły muzycznej, znany również z występów z kabaretem DKD.

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem wspaniałego występu naszych gości i czekamy na kolejne spotkanie z muzyką!

Emilia Semeniuk

audycje muzyczne 02   audycje muzyczne 03