Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”

Wizyta wolontariuszy AIESEC

IMG 1763  Klasy 3ag i 3bg na lekcjach wychowawczych oraz języka angielskiego miały okazję poznać wolontariuszy z Chin, Indii oraz Sri Lanki. AIESEC to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. W Polsce, od ponad 45 lat organizacja rozwija w młodych ludziach cechy liderskie poprzez praktyczne doświadczenia w wymianach międzynarodowych oraz projektach wspierających ich realizację. Młodzież z zaciekawieniem słuchała wystąpień starszych kolegów. Po obejrzeniu prezentacji wywiązała się ciekawa dyskusja. Studenci zostali również poczęstowani domowym jabłecznikiem, który smakował wybornie oraz polską czekoladą.

Organizatorzy: p. Kinga Mielczarek oraz Igor Łuszczyński (3bg)

IMG 1749   IMG 1758