Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 66.
Więcej na: https://ranking.zwolnienizteorii.pl/ranking-2018

Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści

1 „Słowa ranią…” to tytuł wystawy, którą w ramach kampanii: Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści w dn. 26.02 – 13.03. 2018r możemy podziwiać w naszej szkole.

Prezentowana wystawa przedstawia sylwetki mieszkańców Słupska i Ustki, którzy na co dzień spotykają się z mową nienawiści z powodu ich cech fizycznych, przynależności do określonych grup społecznych, poglądów religijnych, trudnych sytuacji życiowych i innych. Prace przedstawiają sylwetki osób, które są adresatami mowy nienawiści. Hejt stygmatyzuje te osoby, nie pozwala na swobodne funkcjonowanie w środowisku, ogranicza powodując osamotnienie. Celem wystawy jest zwrócenie uwagi na powszechne prawo poszanowania wolności i godności człowieka. Kampania powstała w celu szerzenia świadomości na temat przestrzegania praw człowieka.

Autorom prac zależy na zwróceniu uwagi lokalnych społeczności na nasilający się problem mowy nienawiści, braku lub niewłaściwej komunikacji, prowadzących do degradacji społecznej.

Zdjęcia zostały wykonane przez Michała Giedrojcia, słupszczanina, artystę, fotografa, absolwenta Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

2   SAM 0689

SAM 0691   SAM 0693