foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Na dobry początek - integracyjny wyjazd do Poddąbia

Poddabie2018 04 W dniach 4-6 września br. uczniowie klas liceum i gimnazjum II LO w Słupsku wzięli udział w biwaku integracyjnym w Poddąbiu. Dla pierwszoklasistów była to świetna okazja, aby poznać swoich nowych kolegów i koleżanki oraz nauczycieli, a dla innych roczników - możliwość wzmocnienia szkolnych więzi. Opiekunami wyjazdu integracyjnego byli wychowawcy klas i nauczyciele: Pani Halina Machura, Beata Piłka, Anna Domańska, Katarzyna Nowacka, Iwona Andrzejewska, Dorota Kłos, Beata Szlom, Sylwia Milczarek, Iwona Tłuchowska, Iwona Ziółkowska, Maria Rządkowska oraz Panowie – Mariusz Szczechowicz, Krzysztof Błażejów, Piotr Sulik, Krzysztof Kaluga.


Po przyjeździe do ośrodka oraz krótkim odpoczynku uczniowie klas drugich i trzecich liceum i gimnazjum mogli zaprezentować swoje konstrukcyjne umiejętności w budowaniu zamków z piasku. Budowle okazały się na tyle imponujące, że nauczyciele postanowili przyznać wszystkim specjalne nagrody. W tym czasie klasy pierwsze udały się na bardzo długi rajd pieszy trasą Poddąbie - Dębina, gdzie uczniowie musieli pochwalić się wiedzą ogólną oraz sprawnością fizyczną w różnego rodzaju konkurencjach przygotowanych przez wuefistów.
Wieczorem przyszedł czas na wycieczkę nad morze, podczas której uczestnicy mogli obserwować piękne, gwiaździste niebo i poznać jego gwiazdozbiory, których tamtej nocy na szczęście nie przysłoniły żadne chmury.
Następnego dnia odbył się rajd dla klas drugich i trzecich. Mimo, iż rywalizacja była zacięta, zawodom towarzyszyła miła atmosfera oraz mnóstwo śmiechu. Pierwszoklasiści w tym samym czasie mogli wykazać się umiejętnościami budowania zamków z piasku. Po południu uczestnicy biwaku dzięki koleżankom z klasy IIId LO mieli możliwość nauki „Belgijki” - tańca, który towarzyszy uczniom naszego liceum od wielu lat podczas zabaw studniówkowych i połowinkowych. Końcowym punktem harmonogramu była dyskoteka. Młodzieży tak spodobał się pomysł wspólnej zabawy, że pozostali na parkiecie do ostatniej (możliwej przed ciszą nocną) chwili, doskonale bawiąc się w rytm muzyki.
Podczas biwaku humory cały czas nam dopisywały, a wspólnie spędzony czas oraz ciekawe zajęcia pozwoliły uczniom nawiązać wzajemne relacje - wróciliśmy wykończeni, ale jednocześnie bardziej zgrani.

Daria Kędziora (kl.2d)

Poddabie2018 01   Poddabie2018 02

Poddabie2018 03