ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

Spektakl "Bagno"

W środę 26 września br. uczniowie klas pierwszych liceum wraz z opiekunami p. Justyną Szczypek, p. Beatą Szlom, p. Dominiką Korzeniowską-Gudyn i p. Beatą Piłką udali się do teatru ,,Rondo", by obejrzeć spektakl w reżyserii Katarzyny Sygitowicz Sierosławskiej pt. ,,Bagno". Tematem przedstawionym przez aktorki - absolwentki naszego Liceum: Hannę Podskarbi i  Aleksandrę Stoltz  były uzależnienia od narkotyków, czyli ich przyczyny, przebieg oraz skutki. Przedstawiona historia nawiązywała do słynnej książki pt. "My dzieci z dworca Zoo." Po występie rozpoczęła się dyskusja na temat m.in.  dostępności substancji psychoaktywnych, w której wzięły udział również opiekunka grupy teatralnej oraz specjalistka terapii uzależnień. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania i wspólnie z prowadzącymi doszli do wniosku w sprawie legalizacji marihuany, uznano, że powinna być legalna w przypadkach leczniczych. Nawiązano również do kwestii szkodliwej działalności dopalaczy. Wysłuchiwano i wyciągano wnioski z argumentów osób o innych poglądach na ten temat. Była to świetna okazja na zestawienie opinii różnych opinii. Po spektaklu kilkoro uczniów zainteresowało się również zapisaniem na zajęcia teatralne prowadzone w "Rondzie".

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień