foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Pomorskie Drogi do Niepodległej

Niepodlegla 27 września uczennice naszej szkoły wzięły udział w kolejnym, powiatowym, etapie konkursu Pomorskie Drogi do Niepodległej.
Jak zaprezentować swojego bohatera niepodległości walczącego o wolność by stanąć na podium ? Towarzyszyły nam wielkie emocje i zdenerwowanie. Jury oceniało kreatywność, oryginalność i poprawność merytoryczną .
I miejsce zajęły Kaja Willich, Patrycja Groch, Wiktoria Augustyn (kl. II b), II miejsce Marta Depta, Alicja Górmińska, Wiktoria Nosek (kl. II d ).
Wielkie brawa dla dziewczyn, które nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa, przed nimi etap wojewódzki i rywalizacja z pięcioma innymi zespołami.
Po ogłoszeniu wyników wszystkich zaproszono na film „Kamerdyner”, opisujący przeplatające się na przestrzeni lat losy rodzin niemiecko-polsko-kaszubskich. FOTOGALERIA