foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Zdjecie 5  

28 września 2018 roku w murach naszej szkoły obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Z tej okazji klasy I C oraz II A liceum przygotowały zagadki, łamigłówki oraz zabawy sprawdzające wiedzę z tabliczki mnożenia. Przedstawiciele klasy drugiej chodzili po klasach i zadawali chętnym uczniom przykłady działań mnożenia. W czasie przerw w czytelni Milicja Obywatelska również prężnie działała, zachęcając uczniów do rozwiązywania zadań. Przedstawiciele klasy IC odwiedzili z łamigłówkami nauczycieli naszej szkoły. Chętni uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w Escape Room’ie rozwiązując quizy.

Tego dnia w naszej szkole było głośno i wesoło.

 

Zdjęcie 1   Zdjęcie 2

Zdjęcie 3   Zdjęcie 4