zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

Klasy pierwsze LO obejrzały film "Kamerdyner"

kamer produkt kamerdyner

1 i 3 października 2018 roku, z inicjatywy Pani Haliny Machury, uczniowie klas pierwszych LO wraz z opiekunami udali się do kina Rejs na seans filmu "Kamerdyner" w reżyserii Filipa Bajona. Opowiadał on o dziejach społeczeństwa żyjącego na ziemiach kaszubskich w latach 1900-1945, ukazując ówczesne realia i problemy.

Oryginalna, wielowątkowa tematyka filmu zwracała uwagę szczególnie na aspekty historyczne, które w odczuciu widzów zostały przedstawione bardzo realnie. Nastrojowa muzyka, kadry i scenografia stworzyły niepowtarzalny klimat, wywołując zainteresowanie oglądających i pozostawiając po sobie pozytywne wrażenia. Wyjście pozwoliło uczniom zapoznać się z kulturą i mentalnością kaszubską, jednocześnie przybliżając relacje panujące między tamtejszą ludnością.