foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Klasy pierwsze LO obejrzały film "Kamerdyner"

kamer produkt kamerdyner  

1 i 3 października 2018 roku, z inicjatywy Pani Haliny Machury, uczniowie klas pierwszych LO wraz z opiekunami udali się do kina Rejs na seans filmu "Kamerdyner" w reżyserii Filipa Bajona. Opowiadał on o dziejach społeczeństwa żyjącego na ziemiach kaszubskich w latach 1900-1945, ukazując ówczesne realia i problemy.

 Oryginalna, wielowątkowa tematyka filmu zwracała uwagę szczególnie na aspekty historyczne, które w odczuciu widzów zostały przedstawione bardzo realnie. Nastrojowa muzyka, kadry i scenografia stworzyły niepowtarzalny klimat, wywołując zainteresowanie oglądających i pozostawiając po sobie pozytywne wrażenia. Wyjście pozwoliło uczniom zapoznać się z kulturą i mentalnością kaszubską, jednocześnie przybliżając relacje panujące między tamtejszą ludnością.