foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Przedstawienia pt. „O kobiecie, którą pokochał Marszałek”

 Dnia 13 listopada 2018 w auli naszej szkoły odbyła się premiera szkolnego przedstawienia pt. „O kobiecie, którą pokochał Marszałek”. Został on zaczerpnięty z książki Katarzyny Droga pod tym samym tytułem. Bohaterką przedstawienia została Aleksandra Szczerbińska, najpierw towarzyszka walki Józefa Piłsudskiego, a później jego żona. Celem przedstawienia, przygotowanego dla uczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, było przypomnienie losów nie tylko głównej bohaterki, ale także losów innych kobiet, aktywnie zaangażowanych w walkę w czasie I wojny światowej o niepodległą Ojczyznę. Udział w przedstawieniu wzięli udział z klas I A, I B, I D, II A i II D, II C i III A. Nie zabrakło utworów muzycznych, w tym pieśni legionowych. Spektakl spotkał się z życzliwym przyjęciem publiczności. Widzowie podkreślali fakt, iż dowiedzieli się o wydarzeniach, których próżno by szukać na kartach naszych podręczników. Należy także zauważyć, iż dla sporej grupy aktorów szkolnego przedstawienia, był to debiut, i to należy podkreślić – udany.

Autorką scenariusza była Dorota Kłos. Opiekę artystyczną nad całością sprawowała Halina Machura.

FOTOGALERIA