foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Michalina laureatką konkursu Polskie Talenty w Londynie

DSC 0379 Uczennica klasy 3A - Michalina Tuliszka została laureatką konkursu Polskie Talenty w Londynie. Wraz z czternastoma zakwalifikowanymi licealistami z Polski spędziła 3 dni w Londynie, podczas których uczestniczyła i reprezentowała naszą szkołę w konferencji Summit 2.0 Poland oraz na uroczystym balu EmpowerPL. Całe wydarzenie objęte zostało patronatem Boston Consulting Group oraz m.in. Amazon, kancelarii DZP, Fundacji GPW, Innova Capital, polskiej Ambasady w Londynie i wielu innych honorowych organizacji.

Konferencja odbyła się w gmachu głównego budynku należącego do Royal Society. Jej celem było przestawienie sposobu w jaki innowacja i postęp techniczny kształtuje przyszłość biznesu i polityki publicznej, kładąc szczególny nacisk na rolę Polski jako gracza wchodzącego na czołową pozycję. W wydarzeniu co roku bierze udział ponad 250 studentów z najlepszych brytyjskich uczelni takich jak University of Oxford czy London University of Cambridge, duża liczba profesjonalistów, profesorów oraz dziennikarzu z Polski oraz Anglii.

 

Poza udziałem w konferencji naukowej, uroczystym balu organizatorzy zapewnili uczestnikom zwiedzanie Londynu, pobyt w Muzeum Nauki i szereg innych atrakcji.

„Wyjazd ten na długo pozostanie w mojej pamięci. Utwierdził mnie w przekonaniu, że warto wyznaczać sobie życiowe cele i dążyć do ich realizacji.” - Michalina Tuliszka

DSC 0421   DSC 0427

DSC 0436