foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Maraton pisania listów

IMGP1039 06.12.2018r. w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku odbył się coroczny Maraton Pisania Listów pod patronatem Amnesty International organizowany przez klasę 3D. Jest to międzynarodowa akcja wieńcząca Dzień Praw Człowieka na całym świecie. Pomoc więźniom politycznym polega na podpisaniu listu z prośbą o ułaskawienie. W późniejszych etapach petycje z sygnaturą są przez wolontariuszy pakowane do kopert i wysyłane do ambasady kraju, z którego pochodzi więziona osoba. W zeszłym roku udało się pomóc skazańcom - zaangażowanie ludzi z całego świata pozwoliło zwrócić im wolność. Stoisko znajdowało się przy bibliotece w naszej szkole.

W tym roku udało nam się zebrać rekordową liczbę głosów, ponad 2000! Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc, która może odmienić życie więzionych ludzi i zapraszamy do udziału w maratonie za rok!

Klasa 3D wraz z wychowawcą Panią Marią Rządkowską

IMGP1033   IMGP1044