foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Klasy 2 na spektaklu

PanTadeusz 30.01.2019 r. uczniowie klas drugich mieli okazję zobaczyć spektakl „Pan Tadeusz”, czyli inscenizację epopei narodowej Adama Mickiewicza. Zrealizowane przez Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku przedstawienie było ciekawą adaptacją Mickiewiczowskiego poematu, pomijającą wprawdzie niektóre fragmenty literackiego pierwowzoru, stanowiącą jednak płynnie opowiedzianą historię przedstawioną w epopei. Spektakl w reżyserii Dominika Nowaka oraz w wykonaniu słupskich aktorów eksponował przede wszystkim wątki obyczajowe oraz intrygę prowadzącą do „ostatniego zajazdu na Litwie”. Uczniowie mogli choć przez chwilę znaleźć się w scenerii dworku w Soplicowie i doświadczyć spotkania z kulturą szlachecką pierwszej połowy XIX wieku.

Mamy nadzieję, ze uczestnictwo drugoklasistów w spektaklu było dla nich nie tylko miłym duchowym przeżyciem, ale też świetną okazją do przypomnienia sobie treści i problematyki „Pana Tadeusza” oraz skonfrontowania reżyserskiej wizji z tekstem Mickiewiczowskiego poematu, który jest lekturą obowiązkową na maturze z języka polskiego.

Iwona Płóciennik