70lecie nowe

zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

Wykłady na Akademii Pomorskiej

logo323 maja  my, z klasy 1A, wraz z wychowawczynią p. Haliną  i nauczycielką matematyki p. Anetą Mikucką  odwiedziliśmy Akademię Pomorską.  W ramach Festiwali Bałtyckiego zorganizowano tam wiele ciekawych wykładów, w tym dwa szczególne, w których mieliśmy przyjemność brać udział. Wykład prowadziła p. dr Irena Domnik z Instytutu Matematyki : Szufladki i przedmioty w biurku Dirichleta- to był tytuł pierwszego z nich. Zapoznaliśmy się na nim z zasadą szufladkową Dirichleta pozwalającą rozwiązywać zadania logiczne. Dostaliśmy również materiały z zadaniami, aby lepiej przyswoić przekazaną nam wiedzę. Po przerwie rozważaliśmy nad pytaniem: Kwadrat sumy czy suma kwadratów? Na tym wykładzie mieliśmy okazję nauczyć się jak rozwiązać zadania maturalne za pomocą wzorów skróconego mnożenia. Spotkanie zakończyło się testem podsumowującym, na którym każdy miał możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności logicznego myślenia. Wypadliśmy doskonale!

Klasa 1A LO