foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Wycieczka do Monachium

flaga niemiec W ostatnim tygodniu maja grupa uczniów naszej szkoły odkrywała uroki największego kraju związkowego Niemiec – Bawarii. Pierwszym przystankiem w drodze było urocze, małe miasteczko Bamberg. Następnie udaliśmy się do Norymbergii, a wieczorem dotarliśmy do celu naszej wyprawy - Monachium. Bardzo dużo atrakcji czekało nas kolejnego dnia: Stadion Allianz Arena, na którego terenie podążaliśmy śladami naszego najlepszego piłkarza, Muzeum BMW, centrum miasta ze wspaniałymi zabytkami. Następnie udaliśmy się w kierunku ośnieżonych Alp, aby zanocować w schronisku w Austrii. Dobry humor naszej grupy spowodował, że nie poszliśmy szybko spać, a zabawa trwała do późna. W ostatnim dniu mieliśmy okazję zwiedzić dwa pełne przepychu zamki związane z postacią króla bawarskiego Ludwika II. Pełni wrażeń i zadowoleni, choć również bardzo zmęczeni dojechaliśmy szczęśliwie do domu. W drodze opiekę nad grupą sprawowały bardzo profesjonalnie panie: Iwona Ziółkowska, Iwona Andrzejewska i Małgorzata Zamorska-Hyła.