ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

„Rękopisy nie płoną”

rekopis 13. i 14. lutego klasy pierwsze b, e, f, g oraz trzecie b, c, d miały okazję zobaczyć adaptację powieści Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. Ten niezwykły spektakl zrealizowany przez  Teatr „Tęcza” powstał we współpracy z artystami rosyjskimi: reżyserem - Dymitrem Pietrowem, scenografką - Uljaną Elizarową oraz choreografem -  Aleksandrem Laluszkinem.

Dzięki mistrzowskiej grze aktorów, niezwykłej scenografii, sugestywnej muzyce wielu z nas miało poczucie uczestniczenia w szczególnym wydarzeniu artystycznym. Mimo pewnych skrótów w stosunku do literackiego pierwowzoru realizatorzy inscenizacji zadbali o to, aby znalazły się w niej wszystkie najważniejsze przestrzenie arcydzieła Bułhakowa. Mogliśmy zatem śledzić zarówno miłosną historię Mistrza i Małgorzaty, jak i biblijne wydarzenia w ogrodzie Piłata, seans czarnej magii w Teatrze Variété, czy być gośćmi na wielkim balu u samego Szatana.

 

Skłaniające do refleksji nad światem i kondycją człowieka, nad naszymi przywarami i słabościami arcydzieło Bułhakowa doczekało się w Słupsku adaptacji, która z  pewnością wydobywa z powieści rosyjskiego mistrza nowe znaczenia, wzrusza i oczarowuje.

Polecamy obejrzenie spektaklu wszystkim, którzy go jeszcze nie widzieli.

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień