II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Spotkanie o Esperanto

esperanto 05 „Jest tysiąc mów na świecie jak tysiąc myśli,
- w jedno drzewo je łączą – kto?
Esperantyści”
Jan Sztaudynger

Wspólny język to podstawa pokoju, przyjaźni i porozumienia – oto główna myśl przyświecająca spotkaniu uczniów klas I i II LO z p. Kazimierzem Krzyżakiem działaczem Polskiego Stowarzyszenia Europa-Demokracja-Esperanto z Gdyni.
Zachęcał on uczniów naszej szkoły do nauki tego uniwersalnego języka, dzieła urodzonego w Białymstoku i pracującego w Warszawie lekarza, dr Ludwika Zamenhofa. II LO mogłoby się stać centrum propagowania idei Doktora Esperanto i utrzymywania międzynarodowych kontaktów z esperantystami z całego świata. P. Kazimierz Krzyżak przedstawił najważniejsze formy działań społeczności esperantystycznej: zjazdów, wymian młodzieży, publikacji, w których młodzież ze Słupska mogłaby wziąć udział.
Mamy nadzieję, że esperanto stanie się kolejnym elementem pracy naszej szkoły i spotka się z zainteresowaniem uczniów z wielu słupskich szkół.

esperanto 02   esperanto 04

esperanto 01   esperanto 03

*/