II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

"Tęcza dla dużych"

teatr lalki 15 lutego klasy I B, I D i II D liceum oraz 16 lutego klasy II A i II B gimnazjum oraz I A liceum obejrzały spektakl pt. "Gaja" przygotowany przez aktorów Państwowego Teatru Lalki "Tęcza".

Gaja" to zbliżona do pantomimy opowieść o cyklu narodzin, umierania i odradzania się życia. To historia ziemi i ludzkości, początkiem sięgająca stworzenia świata, zamykająca się apokalipsą i proroczą wizją odrodzenia po niej. Na scenie na oczach widzów aktorzy modelują i przekształcają tkaniny i powstają różne obiekty i postacie, które za chwilę rozpadają się na nowe elementy. A wszystko to dzieje się na tle doskonale dobranej muzyki.

Po obejrzeniu spektaklu rodzą się pytania o to, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. Czy historia znowu zatoczy koło?

Polecamy ten spektakl wszystkim, którzy lubią dobrą sztukę.. 

*/