II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Wykład z Politechniki Koszalińskiej i nagrody za KWP

kwp 1

W piątek 31 marca gościliśmy pracowników naukowych Politechniki Koszalińskiej. Przyjechali wręczyć nagrody laureatom i uczniom wyróżnionym w VII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Politechnicznej.

Za zdobycie I miejsca w konkursie, na ręce wicedyrektor Elżbiety Piekarniak został przekazany rzutnik dla szkoły.

Ponadto  goście zademonstrowali szereg doświadczeń i pokazów fizycznych z działu "Drgania i fale". 

Zapraszamy do fotogalerii.

 

 

kwp 2   kwp 3

kwp 4   kwp 5

kwp 6   kwp 7

kwp 8   kwp 9

*/