foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Gra miejska

20171025 115308 25 października 2017 r. - (środa ) uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w ,,Grze Miejskiej - Śladami pamięci…”, organizowanej przez II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku i Słupski Ośrodek Kultury. Tematem przewodnim było życie i kultura Żydów, niegdyś mieszkających w naszym mieście i jego okolicach.

Do rywalizacji przystąpiło 7 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Słupska. W czasie półtora godzinnej gry, ,,biegaliśmy po mieście”, szukając agentów (uczniowie kl. III c II LO). Przy każdym punkcie czekały na nas pytania i zagadki. Korzystaliśmy z pomocy kart informacyjnych oraz map, które otrzymała każda z drużyn na starcie. Przy każdym stanowisku, zdobywaliśmy punkty, które miały ostatecznie zadecydować o wygranej. Meta była w tym samym miejscu, w którym zaczęliśmy grę – czyli w Teatrze Rondo. Po zakończeniu zmagań z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników.

 

Zasłużone I miejsce zajęła drużyna uczniów Naszego Liceum, w składzie: Piotr Arcimowicz, Rene Hanak, Maksymilian Sapkowski - wszyscy IIA LO. Zaraz za nimi, na drugim miejscu uplasował się drugi zespół Naszej Szkoły (Gimnazjum nr 3) w składzie -Julia Nowosadko, Bartosz Nowosadko i Ludwika Korniat – wszyscy III B GIM. Trzecie miejsce przypadło drużynie I LO w Słupsku. Opiekunem zwycięskich drużyn był Pan Krzysztof Błażejów.

Gratulujemy wygranym i czekamy na kontynuację działań w przyszłym roku.

20171025 115233