HOT-INFO

+ 48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

"Opowieści spod stołu..."

spod stolu W dniu 18.12.2017 r. klasy trzecie oraz klasa II A LO miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu "Opowieści spod stołu, czyli absurdalny świat Stasia Witkiewicza" w reż. Tomasza Kaczorowskiego w Teatrze Lalki "Tęcza" w Słupsku. Spektakl inspirowany jest młodzieńczymi dramatami Witkacego.

Świat Stasia Witkiewicza przenosi widza do czasów początku XX wieku i o wiele dalej - do świata legend, baśni i czarów. Dla Stasia spotkania dorosłych widziane z perspektywy dzieci są bardzo nudne. Jak radzi sobie z tym obdarzony niezwykłą wyobraźnią chłopiec? Zamienia tę nudę i konwenanse w nieskrępowany świat pełen kolorów – w zabawę. Bohater ucieka z rodzinnego spotkania w świat wyobraźni. Tam, również przy udziale rodziców, kreuje opowieści, które następnie ukazane są widzom w bardzo atrakcyjny, multimedialny sposób. Można zatem powiedzieć, że jest to sztuka o potędze dziecięcej wyobraźni.