foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Mistrzowie Ortografii z „Mickiewicza”!

Orto33 16 lutego br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbył się po raz 19. Powiatowy Konkurs Ortograficzny. W zmaganiach o tytuł Mistrza Ortografii wzięli udział uczniowie II LO w Słupsku - gimnazjaliści: Natalia Janiak i Magdalena Hyła z klasy 2b oraz Julia Hurynowicz, Joanna Król i Maciej Prądzyński z klasy 3a, a także licealiści: Anna Bagińska i Anna Dąbrowska z klasy 2b, Karolina Bednarz z klasy 2a, Maja Kowalczyk z klasy 1a i Julia Banaszak z klasy 1b.

Miło nam poinformować, że tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Słupskiego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła Anna Bagińska, natomiast Anna Dąbrowska zajęła 3. miejsce. Uczennice klasy 3b do konkursu przygotowała Pani Bożena Gajdzis.

 

Bezkonkurencyjny w kategorii szkół gimnazjalnych okazał się uczeń klasy 3a Maciej Prądzyński, który również zdobył tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Słupskiego. Opiekunem ucznia jest Pani Dominika Korzeniowska- Gudyn.

Dyplomy i nagrody Mistrzom wręczył Starosta Powiatu Słupskiego Zdzisław Kołodziejski.

Uczniom i opiekunom serdecznie gratulujemy!

Orto4   Orto50

Orto53   Oto5