zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

Mistrzowie Ortografii z „Mickiewicza”!

Orto33 16 lutego br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbył się po raz 19. Powiatowy Konkurs Ortograficzny. W zmaganiach o tytuł Mistrza Ortografii wzięli udział uczniowie II LO w Słupsku - gimnazjaliści: Natalia Janiak i Magdalena Hyła z klasy 2b oraz Julia Hurynowicz, Joanna Król i Maciej Prądzyński z klasy 3a, a także licealiści: Anna Bagińska i Anna Dąbrowska z klasy 2b, Karolina Bednarz z klasy 2a, Maja Kowalczyk z klasy 1a i Julia Banaszak z klasy 1b.

Miło nam poinformować, że tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Słupskiego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła Anna Bagińska, natomiast Anna Dąbrowska zajęła 3. miejsce. Uczennice klasy 3b do konkursu przygotowała Pani Bożena Gajdzis.

Bezkonkurencyjny w kategorii szkół gimnazjalnych okazał się uczeń klasy 3a Maciej Prądzyński, który również zdobył tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Słupskiego. Opiekunem ucznia jest Pani Dominika Korzeniowska- Gudyn.

Dyplomy i nagrody Mistrzom wręczył Starosta Powiatu Słupskiego Zdzisław Kołodziejski.

Uczniom i opiekunom serdecznie gratulujemy!

Orto4   Orto50

Orto53   Oto5