foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Licealiści w kinie Rejs

Cudowny chlopak 26 lutego 2018 klasy 1B, 1C i 1D z wychowawczyniami: Iwoną Andrzejewską, Iwoną Płóciennik i Dorotą Kłos wybrały się do kina Rejs na film pod tytułem Cudowny chłopak w reżyserii Stephena Chbosky'ego. Film opowiada o codziennych zmaganiach chłopca o imieniu Auggie, który urodził się z deformacją twarzy. Przez całe życie uczył się w domu, lecz w końcu jego rodzice postanawiają wysłać go do szkoły. Główny bohater spotyka się tam z wieloma trudnościami. Nie potrafi się zaaklimatyzować, zostaje odrzucany przez rówieśników, ponieważ jest "inny". Jest jednak wspierany przez rodziców i siostrę. Ostatecznie też uda mu się znaleźć przyjaciół. Historia Auggiego splata się z perypetiami innych bohaterów filmu: ich dramatami i chwilami radości. Film pozwala doświadczyć wiele emocji: smutku, szczęścia, zaskoczenia, rozbawienia. Niektórym nawet zdarzyło się płakać. Historia głównego bohatera, jego rodziny i przyjaciół uczy nas, że to nasze czyny się liczą, a nie to, jak wyglądamy. Nigdy nie powinniśmy oceniać kogoś po wyglądzie. Wspaniała obsada aktorska (na czele ze znakomitą Julią Roberts) czyni ten film jeszcze ciekawszym, a muzyka wprowadza w świetny nastrój.

Uczniowie klasy 1B, 1C i 1D