zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

Z wizytą na Akademii Pomorskiej - Bałtycki Festiwal Nauk

IMG 20180525 110816 25 maja (piątek) klasa I A liceum wraz z Panią Justyną Szczypek wybrała się na wykłady do Akademii Pomorskiej, w ramach lekcji języka angielskiego. Wykłady dotyczyły trzech zagadnień w tym: „MEMY”, „10 NAJLEPSZYCH PRZEMÓWIEŃ” oraz „ERASMUS +”. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim przez specjalistów w tych dziedzinach - dr Martę Gierczyńską - Kolas, mgr Agatę Adamską oraz mgr Bartosza Pietrykę. Mieliśmy okazje dowiedzieć się o niezwykłych technikach stosowanych przez mówców, mających na celu zmanipulować nieświadomego słuchacza, oraz jakie triki, które stosują twórcy memów, aby sprawić, żebyśmy w odpowiedni sposób interpretowali ich przesłanie i utożsamiali się z nim. Wyjątkowym wystąpieniem była prezentacja na temat programu ERASMUS +, gdyż prowadziła ją studentka, która opowiadała o swoich własnych doświadczeniach. Przez moment poczuliśmy się jak studenci zagranicznej uczelni!

Ponadto, wykładowcy Zakładu Filologii Angielskiej byli pod wielkim wrażeniem kompetencji językowych uczniów II Liceum, co skutkowało zaproszeniem na kolejne wykłady.

IMG 20180525 095609   IMG 20180525 095831

IMG 20180525 104352   1528142449164333885224