II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Muzeum Mediów

 

W bieżącym roku szkolnym klasa II e naszego liceum pracowała nad projektem edukacyjnym polegającym na zorganizowaniu w szkole wystawy starych i nowych mediów.
Nadrzędnym celem projektu było rozbudzanie świadomości uczniów na temat ogromnej roli mediów we współczesnym świecie. Ponadto poszerzenie ich wiedzy o mediach rozumianych jako narzędzia komunikowania oraz przekazywania treści, a co za tym idzie, przygotowanie młodzieży do świadomego i krytycznego odbioru różnego rodzaju komunikatów medialnych. Nie bez znaczenia było także kształtowanie zdolności uczniów do współpracy w grupie, potrzebnej do przygotowania projektu.
Przez kilka miesięcy uczniowie gromadzili eksponaty reprezentujące różnego rodzaju media oraz zdobywali wiedzę na temat ich rozwoju i historii.
13 kwietna 2012 wystawa pod nazwą Muzeum Mediów została udostępniona dla zwiedzających, a uczniowie II e wystąpili w roli ekspertów, prezentujących zgromadzone eksponaty.
Kolejnym ich zadaniem było przygotowanie prezentacji multimedialnych dokumentujących przebieg wydarzenia.
Oto wyniki pracy uczniów II e. Zobaczcie sami.

 

Muzeum_Mediow_1
Muzeum_Mediow_2
Muzeum_Mediow_3
Muzeum_Mediow_4
Muzeum_Mediow_5
Muzeum_Mediow_6

*/