II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Ogólnopolska Olimpiada Tematyczna „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Losy zolnierza  

Najlepsi uczniowie - historycy ze Słupska i powiatu słupskiego zakwalifikowani do etapu rejonowego XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej im. majora Marka Gajewskiego - w czwartek 15 grudnia w Zespole Szkół Samorządowych w Kobylnicy rozwiązywali testy dotyczące „Losów żołnierza i dziejów oręża polskiego w latach 1768 – 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – Za Wolność Waszą I Naszą”.

II LO reprezentowała Anna Bagińska z klasy Ib. Z sukcesem rozwiązała trudny test wiedzy z dziedziny wojskowości historycznej i jako jedna z trójki uczniów z powiatu słupskiego, będzie uczestniczyć etapie okręgowym Olimpiady, który odbędzie się w Gdańsku 30 marca 2017 roku.

*/