II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

NA NARTACH W BORMIO

 UCZNIOWIE II LO W SŁUPSKU
NA NARTACH W BORMIO 09-18.12.2016 r.

Po raz siódmy czterdziestu uczniów z II LO wraz osiemnastką z I LO oraz siódemką instruktorów wyruszyło w piątkowe popołudnie 09.12 na narty do Włoch.. Jechaliśmy tym razem przez Niemcy, Austrię i Szwajcarię. Wszyscy wypatrywaliśmy ośnieżonych szczytów. Niedaleko Bormio nasz kierowca chciał zrobić z naszego piętrusa kabriolet. Na szczęście próba się nie udała . Ewakuacja i z nieznacznym opóźnieniem dotarliśmy do celu. Pierwszego dnia podział na grupy i szusy po stokach w Santa Caterinie.

Jak zwykle przepiękna pogoda, plenery niesamowite, trasy narciarskie świetnie przygotowane, dużo lepsze niż w zeszłym roku. Najwyższa stacja była na wysokości 2880 m . Najdłuższa trasa ma 3,699 m . W następnych dniach jeździliśmy w Bormio pomiędzy 2000m a 3012m. Na tych wysokościach były dobrze przygotowane trasy. W dole Bormio skąpane w słońcu, bez śniegu. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Livigno. Wszyscy zasmakowali białego szaleństwa, jedenaście osób nauczyło się jeździć na nartach. Reszta ekipy pod opieką instruktorów podwyższyła swoje umiejętności. Mam nadzieję, że wszyscy są zadowoleni z tego wyjazdu – siedem dni słońca, a nasze koleżanki i koledzy z LO I świetnie się z nami bawili.

Ewa Grecka

FOTOGALERIA

 

 

*/