foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Miejski Konkurs Recytatorski „Nasza Niepodległa”

6 listopada 2018 roku, by uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nasza szkoła zorganizowała dla szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjum Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej – Mickiewicz – 100 lat dla Niepodległej. W turnieju recytatorskim udział wzięło 18 uczestników z miejskich szkół.

Komisja w składzie: mjr Karolina Krzewina – Hyc (Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce), mgr Katarzyna Wasyl (IV LO), Aniela Kurkiewicz, Michał Łobocki (II LO) postanowiła nagrodzić:

Laureaci:

  • I miejsce – Julia Konieczna – SP 3 – opiekun Małgorzata Kuśmierczyk
  • II miejsce – Domicella Duda – Klub Kolejarz – opiekun Magdalena Płaneta
  • III miejsce – Tymoteusz Christyniuk – SP 5 – opiekun Jolanta Walewska

Wyróżnienia:

  • Weronika Jałeczko – SP 4 – opiekun Jolanta Tomaszewska
  • Martyna Formela – G 3 – opiekun Kinga Mielczarek
  • Wiktoria Gaj – G 4 – opiekun Joanna Kierul – Cieślak
  • Roksana Marchut – G 6 – opiekun Bożena Bednarczyk
  • Magdalena Pakuła – SP 8 – opiekun Aleksandra Minda

Młodzież miała również okazję wziąć udział w prelekcji pana Zdzisława Dróbki – Honorowego Prezesa Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego o/Słupsk oraz Rene Hanaka – ucznia naszej szkoły, pasjonata historii i militariów, członka Grupy Rekonstrukcji Historycznej Grzmot. Uroczystość uświetnił występ chóru Fantazja.

FOTOGALERIA

Organizator Kinga Mielczarek