foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Konkurs fotograficzny „Mój Słupsk”

20181214 141902 14 grudnia 2018 r. uczestniczyliśmy w uroczystości wręczenia nagród w konkursie fotograficznym „Mój Słupsk”, którego organizatorem było Archiwum Państwowe w Koszalinie Oddział w Słupsku.
Do konkursu zgłosiło się 117 uczestników, którzy nadesłali 289 zdjęć. Autorzy fotografii w swoim obiektywie ujęli wiele pięknych i urokliwych miejsc naszego miasta. Komisja w składzie: Przewodnicząca - Edyta Wolska, Dyrektor Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku, Członek - Aneta Pogorzelska, Archiwista Oddziału w Słupsku, Członek - Sławomir Żabicki, Zastępca Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku wyłonili jedną laureatkę i wyróżniono 9 prac.

Laureatką została Gabriela Leśniewska (klasa IA), a wyróżnieni to: Weronika Andrzejczak (klasa IB), Anna Domska (klasa IA), Aleksandra Korkosińska (klasa IA), Magda Wietrzyńska (klasa IB), Michał Grądzki (klasa ID) i Filip Koska - 2 zdjęcia (klasa IB)
M. Domański – szkolny koordynator konkursu

20181214 141947   20181214 142015 20181214 142032

20181214 142055   20181214 142118