II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

„WARTO PRZECZYTAĆ” - KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ RECENZJĘ

DSC 2549 5. grudnia wręczono nagrody w szkolnym konkursie na najciekawszą recenzję „Warto przeczytać”, zorganizowanym przez bibliotekę szkolną oraz klasę I A LO.
Jego celem było wspieranie czytelnictwa wśród młodzieży, rozwijanie wyobraźni i umiejętności kreatywnego pisania oraz promowanie talentów literackich a także propagowanie osiągnięć uczniów naszej szkoły.
Do konkursu przystąpili uczniowie klas pierwszych LO.
Miło nam zakomunikować, że I miejsce zajęła Wiktoria Kuśmierczyk z klasy I A, drugie Barbara Michałowicz z klasy I B, natomiast trzecie miejsce należy do Karoliny Stępień z klasy I C.
Gratulujemy!

 

DSC 2545   DSC 2546

*/